Gargara Kamping Assos | Trend Kamplar

Assos | GARGARA Kamping

 • GALERİ
 • Navigasyonu aç
 •   GARGARA Kamping Restaurant
 •   Arıklı Köyü Altı Mevkii, 17980
 •   Assos/Çanakkale
 •   www.campsandbungalows.com

 • Tesise Mesaj Gönder

  GARGARA KAMPİNG RESTAURANT

  • WI-FI
  • Plaj
  • Buzdolabı
  • Oyun Alanı
  • Ücretsiz Otopark
  • Mangal

  ASSOS GARGARA DOĞAL TATİL KAMPI

  Adını antik çağdaki Kaz (İda) Dağları, Gargara Tepesi’nden esinlenerek koyduğumuz Gargara; eski Helen dilinde kaynaşan kalabalık anlamına da gelmektedir.

  Assos Gargara Doğal Tatil Kampı Alplerden sonra dünyanın en büyük oksijen deposu olan Kaz Dağları’nın hemen altında, Küçükkuyu – Assos yolu üzerinde, denize sıfır konumu, kendine özel plajı, alternatif çadır seçenekleri kamp alanı ile keyifli bir tatil için sizleri bekliyor.

  Doğayla tekrar tanışma fırsatını bulacağınız Gargara; Kaz Dağı Milli Parkı, Assos, Truva gibi bölgelere yakın olup, Kuzey Ege’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanımanıza imkan sağlar.

  HAKKIMIZDA

  Assos – Küçükkuyu bölgesinde alternatif yaratma amacıyla işletmeye başlamış olduğumuz Gargara; bol oksijenli bir ortamda, zeytin ve meyve ağaçlarının içinde 5000 m2 alana yayılmış bir doğal kamp alanıdır.

  Assos Gargara Doğal Tatil Kampı’nda 6 adet farklı büyüklüklerde çadır ev, 3 adet asma çadır, karavan ve kendi çadırıyla gelen kampçılar için kamp alanı bulunmaktadır.

  Gargara Bahçede Zeytin ağaçları altında minderlerle döşeli üç büyük çardak, el yapımı salıncaklar, hamaklar ve ağaç ev keyifli zamanlar geçirmeniz için hazırlanmıştır.

  Gargara Plajda Kuzey Ege’nin tertemiz suları tatilin tadını çıkarmak için sizleri bekliyor. Doğayla uyumlu ahşap malzemeden el yapımı şezlonglar ve hasır şemsiyeler ise tesisin doğal görünümünü tamamlamaktadır.

  Gargara Teras da Cunda ve Midilli Adları manzarası eşliğinde yemeğin tadını çıkarıp sonrasında sohbet edebilirsiniz. İsterseniz Tavla, Dama veya Satranç oynayarak zamanı eğlenceye dönüştürebilir yada dizüstü bilgisayarınızla kablosuz internet hizmetimizden yararlanarak sosyal medya ve gündemi takip edebilirsiniz.

  Gargara mutfakta bölgenin doğal ve taze ürünleri kullanıp beğeninize sunuyoruz. Hafif, kokusuz ve lezzetli doğal zeytinyağı, zeytin, ev yapımı reçeller, kaz dağlarının doğal kekik balı, yöresel üretim katkısız süt ürünleri, bahçemizde yetiştirdiğimiz doğal sebzeler ve gene yörenin taze balıkları mutfağımızın önemli lezzetleri arasındadır.

  Kendinize zaman ayırıp Gargara’ya gelerek şehrin gürültüsünden ve alışkanlıklarından uzaklaşıp Doğanın ve Tatilin güzelliğini yaşayabilirsiniz, bunun için biz Gargara’dayız ve sizleri ağırlamayı bekliyoruz.

  GARGARA TARİHİ

  Homeros’un İlyada Destanı’nda Tanrılar Tanrısı Zeus der ki: “Ege’nin mavisi ile İda’nın yeşili arasında öyle bir yer vardır ki; orada keskin kekik kokuları içinde lezzetli zeytin çeşitleri ile yaptığım kahvaltının tadını hiçbir yerde bulamadım. İşte orası GARGARON’ dur.” Gargaron, Küçükkuyu’ nun antik adıdır. Homeros, İlyada’sında: “Assos’tan doğuya doğru gidildiğinde Adramyttion Körfezi’ni (Edremit Körfezi) oluşturan bir burun vardır ki buraya Gargara denir.” der. Antik ismi Gargaron olan Küçükkuyu’ nun tarihi M.Ö. 9. yüzyıla kadar gitmektedir. Gargara ismini de İda Dağı’nın Gargara Tepesi’nden almıştır. Homeros’un İlyada Destanı’nda Gargara’dan çok sık bahsedilmektedir ve Gargaron’un bulunduğu yerden bahsedilirken “Assos’tan doğuya doğru gidildiğinde Adramyttion (Edremit) Körfezi’ni oluşturan bir burun üzerinden gelinir.” denmektedir.

  Küçükkuyu, M.Ö.6. yüzyılda Lydna, M.Ö. 546 da ise Pers egemenliğine geçer. M.Ö. 494 yılında Miletos kenti tümüyle tahrip edildiğinden, Miletos’tan Gargara’ya çok sayıda göçmen getirilmiştir. M.Ö. 480 yıllarında Atina’yı da egemenliği altına almak üzere yola çıkan Pers Kralı’nın Küçükkuyu’da bir gece konakladığı, ancak aniden bastıran fırtına yüzünden pek çok askerini kaybettiği de rivayet olunmaktadır. Küçükkuyu M.Ö. 241-133 yılları arasında ise Pergamon (Bergama) Krallığı’nın egemenliği altında kalmıştır. Küçükkuyu yöresinin, tarihin her döneminde yerleşime tabi tutulduğu bilinmekle beraber; henüz tarihi geçmişi ile ilgili ayrıntılı çalışmalar yapılmamıştır. Bu sebeple antik Gargara şehrinin yeri de tam olarak bilinememektedir. Ancak 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından Gargara’nın yeri ile ilgili bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırma sonucunda; ilk yerinin Nusratlı Köyü’nün kuzeyindeki Kocakaya Tepe olduğu, daha sonra ise Arıklı Köyü’nün doğusundaki Zindan Tepe’ye taşındığı tespit edilmiştir. Her iki tepede de bu araştırma sonucunu doğrulayacak tarihi kalıntılara rastlanmıştır.

  ASSOS TARİHİ

  Assos çok özel bir coğrafya... Zeytin ağaçları, balıkçı tekneleri, taş evler, turkuaz renkli deniz ve dantel gibi Ege kıyıları... Assos'un kendine özgü mimarisi ve şirin lokantalarla dolu limanı… Şarap gibi bir tatlı hava... Balığı ve kalamarıyla ünlü Assos, aynı zamanda ünlü filozof Aristoteles'in burada evlenmesine neden olacak güzellikte bir cennet. Assos ya da günümüzdeki adıyla Behramkale (Behramköy), Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde M.Ö. 1000'li yıllardan bu yana, yaklaşık 3 bin yıldır etkinliğini sürdüren bir yerleşim yeri. Aynı zamanda Assos, Çanakkale'de yer alan yüzlerce antik yerleşimin en önemlilerinden biri.

  Assos'un M.Ö. 1000 yıllarında Lesbos (Midilli) Adası'ndan gelen Methymnalılar tarafından kurulduğu biliniyor. M.Ö 6. yüzyılda Lidyalılar'ın ve Persler'in egemenliğine giren Assos, M.Ö. 5. yüzyılda birçok Anadolu kenti gibi Attik Delos Deniz Birliği’ne üye olmuş. Büyük İskender'in Asya seferi ile Makedonya hakimiyetine giren kent, İskender'in ölümünden sonra sırasıyla Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu ve Bizans hakimiyetine girmiş ve I. Murat döneminde Osmanlı topraklarına katılmış.

  Assos'un en önemli tarihi yapısı kuşkusuz Athena Tapınağı’dır. M.Ö. 530 yılında, Akropol'ün en yüksek yerine (236 metre yüksekte) kurulmuş olan Athena Tapınağı, dorik üslupta olmasına karşın, İyon üslubunun özelliği olan çatıaltı frizine sahip. Tapınağın arasından sızan ay ışığının ve yıkıntılar arasından doğan günün ilk ışıklarının muhteşem görüntüsü, Edremit Körfezi'nin manzarası ile birleştiğinde ortaya çıkan görsel ihtişam kelimelerle ifade edilemez. İşte o zaman neden tapınak için bu harika mekanın seçildiğini anlarsınız.

  KONAKLAMA - Asma Çadır

  Şehrin alışkanlıklarını bir yana bırakın, iki kişilik asma çadırlar bildiğiniz tatil anlayışının dışında. Yerden 30 cm yüksekde havada asılı şekilde duran konik kızılderili tipi çadırlar farklı hissetmenizi sağlayacak alternatif yaratan konaklama seçeneklerimizden.

  KONAKLAMA - Çadır - Karavan Kamp

  Kendi çadırınızla veya karavanınızla gelip kamp alanımızda konaklayabilirsiniz. Duşlar, tuvaletler, açık mutfak, otopark ve ihtiyaca göre buzdolabı ve elektrik kampçıların kullanımına sunulmuştur. Alanımız sınırlı olduğundan kamp yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

  KONAKLAMA - Çadır Ev

  9 m2 büyüklüğündeki bungalow ev tipi büyük çadırlarımızda 3 kişi konaklayabilir. Nefes alır kumaştan, pencereli çadır evler polyester kumaşlı çadırlardan çok daha serin ve havadar. Ev konforunda çadır deneyimi için büyük çadır evleri tercih edebilirsiniz. Küçük çadır evler ise klasik kamp çadırları yerine yüksek tavanlı geniş, büyük pencereleri ve tavan havalandırmalarıyla ferah yaklaşık 6,5 m2 alana sahip çift katmanlı bir kamp çadırıdır. Uyku tulumu veya matla uğraşmadan çadır deneyimini yaşamak istiyorsanız bu alternatif tam size göre :)

  AKTİVİTELER

  OYUNLAR

  Satranç, dama, tavla, jenga ve monopoly gibi masa oyunları eğlenceli zamanlar geçirmeniz, basketbol, badminton ve dart ise spor yaparak eğlenmeniz için Gargara'da.

  ATÖLYELER

  Her hafta belirlenecek zamanlarda Ebru ve taş boyama atölyesi. Şehirde hiç bu kadar yıldızı bir arada görmediniz, gargarada birlikte gökyüzünü gözlemliyoruz. Sezon içinde talebe göre oluşabilecek atölyelerle ilgili duyuruları bu sayfadan veya facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  YAKIN ÇEVRE

  Konum itibari ile birçok tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere yakın olan Gargara size Kuzey Ege’nin bu güzelliklerini tanıma fırsatını sağlar. Muhteşem güzellikteki Assos Antik Liman ve Athena tapınağı, efsanevi Truva antik kenti, Zeus Altarı, özel Nusratlı taşından yapılmış ve bir mimarlık dehası olan evleri ile Yeşilyurt ve Adatepe Köyleri, Afrodit kaplıcaları, oksijen deposu Kaz Dağları Milli Parkı, eşsiz güzellikteki Hasan Boğuldu, Mıhlı şelalesi ve Şahinderesi Kanyonu günübirlik ziyaret edilebileceğiniz mesafedeki yerlerdir. Bu konuda ulaşımla ilgili bilgileri personelimiz size temin edecektir.

  KONUM VE ULAŞIM

  Genel Bilgi

  Gargara; Kaz Dağları, Assos, Küçükkuyu bölgelerine yakın olup, Küçükkuyu - Assos Yolu üzeri 7. km’de Arıklı Köyü Altı Mevkiinde ve Çanakkale’ye 80 km, Truva’ya 60 km, Assos’a 17 km, Küçükkuyu’ya 7 km mesafededir.

  Yol Tarifi - İstanbul

  Çanakkale Üzerinden; Çanakkale üzerinden İzmir yolunu takip edip önce Ezine’yi, daha sonra Ayvacık’ı geçerek, Ayvacık sapağından 10 km sonra gelen Arıklı Köyü sapağından girmelisiniz. 10 km devam edip, sahile varınca sağa dönerek 250 metre sonra Gargara’ya ulaşabilirsiniz. Bandırma üzerinden Feribot ile; Yenikapı – Bandırma feribotunu kullanarak Bandırma’ya kadar gelebilirsiniz. Bandırma üzerinden Susurluk – Balıkesir yolunu takip ederek Edremit’e ulaşabilir, Edremit’ten Çanakkale yönüne devam edip Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu’yu geçtikten sonra Assos yoluna girip 7 km devam ederek Gargara’ya ulaşabilirsiniz. Yalova üzerinden ; Topçular Yalova arabalı vapuruyla Yalova’ya ulaştıktan sonra Bursa üzerinden Susurluk – Balıkesir yolunu takip ederek Edremit’e ulaşabilirsiniz. Edremit’ten Çanakkale yönüne devam edip Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu’yu geçtikten sonra Assos yoluna girip 7 km devam ederek Gargara’ya ulaşabilirsiniz.

  Yol Tarifi - İzmir

  Menemen, Aliağa, Dikili yolunu takip ederek Ayvalık ve Burhaniye’yi geçip Edremit’e ulaşabilirsiniz. Edremit’ten Çanakkale yönüne devam edip Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu’yu geçtikten sonra Assos yoluna girip 7 km devam ederek Gargara’ya ulaşabilirsiniz. Yol Tarifi - Ankara Eskişehir, Bursa üzerinden Susurluk – Balıkesir yolunu takip ederek Edremit’e ulaşabilirsiniz. Edremit’ten Çanakkale yönüne devam edip Akçay, Altınoluk ve Küçükkuyu’yu geçtikten sonra Assos yoluna girip 7 km devam ederek Gargara’ya ulaşabilirsiniz.

  Otobüs İle

  Bulunduğunuz şehirden Küçükkuyu’ya sefer düzenleyen herhangi bir otobüs firmasıyla (Kamil Koç, Ulusoy, Metro, Truva vb.) Küçükkuyu Otogar’a gelip, taksi veya Küçükkuyu – Assos minibüsünü kullanarak Gargara’ya ulaşabilirsiniz.


  Tesis Hakkında Yorum Yazabilirsiniz